Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Adwentu – 27.11.2016

\"\"Wprowadzenie:

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na Paruzję Chrystusa przy końcu ludzkich dziejów. Nowy Rok liturgiczny, który zaczynamy, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. Mijają dni, miesiące, lata. Który to już Adwent w naszym życiu? Czy jesteśmy ludźmi, którzy każdego dnia czujnie oczekują na radosne spotkanie z Panem?

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: o godz. 16.30 – spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św.; o 17.30 – nieszpory niedzielne.
 2. Zakończyliśmy wczoraj naszą modlitwę za Zmarłych polecanych w Wypominkach – „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy gorliwie podejmowali ją każdego dnia!
 3. Rozpoczynamy odprawianie tradycyjnych Mszy Św. roratnich: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
 4. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Katarzyny Laboure, Siostry Miłosierdzia, której Niepokalana objawiła Cudowny Medalik. *W środę – święto Św. Andrzeja, Apostoła. Również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00; po południu od 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby w stanie łaski uświęcającej przeżywać czas Adwentu! *Czwartek –  wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. W czwartek także spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. rano i wieczorem. Także w piątek odwiedziny Chorych – już przedświąteczne – z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. I jeszcze w piątek: Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. *Sobota – liturgiczne wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Jak zwykle w pierwszą sobotę: po Mszy Św. o godz. 7.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II.
 5. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce: Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Katolików na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary na tacę (7900,-), które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele – „Bóg zapłać!”
 7. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ze Św. Mikołajem: w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30. Rodziców prosimy, aby ewentualne podpisane paczki (żeby Św. Mikołaj się nie pomylił) złożyć w zakrystii najpóźniej przed Mszą Św. o 10.30. Nie będzie wtedy Mszy Św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.
 8. Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza zapraszają dzieci wraz z rodzicami na „Warsztaty Adwentowe”, które odbędą się w sobotę, 10. grudnia – będziemy wspólnie piec adwentowe ciasteczka, zdobić bombki i wykonywać ozdoby choinkowe. Zaproszenia na „Warsztaty” są do odebrania na stoliczku pod chórem i w zakrystii – jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy!
 9. Jeszcze jedno zaproszenie: w imieniu Chóru Mariańskiego z parafii MB z Lourdes zapraszamy na koncert znakomitego chóru z Pescary, który odbędzie się w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, w poniedziałek, 05.12. o godz. 17.00 – szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele. Na stoliku pod chórem możemy już otrzymać świece na wigilijne stoły rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są również opłatki i kartki świąteczne. Chcielibyśmy także prosić o pomoc w sprawieniu radości dzieciom z naszej szkoły po sąsiedzku z okazji Św. Mikołaja i zbliżających się świąt – tych, którzy mogą to uczynić prosimy o składanie do wystawionego pod chórem kosza: słodyczy, zabawek, drobnych upominków, które przekażemy dzieciom, za co z góry bardzo dziękujemy!
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.