Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV. zwykła – 20.11.2016. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wprowadzenie:

Na zakończenie dzisiejszej Eucharystii przeżyjemy szczególny Akt. Przygotowywaliśmy się do niego przez modlitwę i refleksję. Wczoraj jednoczyliśmy się duchowo z wszystkimi, którzy wypowiadali słowa tego Aktu w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dzisiaj, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zjednoczeni z Jezusem w Komunii Świętej, chcemy słowami tego Aktu ponownie poddać Mu całkowicie nasze życie. Módlmy się z wiarą. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na pomoc w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej; przyjmowanym dzieciom i Ich Rodzicom gratulujemy i zapraszamy innych chłopców i dziewczynki do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj również modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30.
 2. Jeszcze w tym tygodniu nasza listopadowa modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki Muzyki i Śpiewu Kościelnego, stąd nasza modlitwa w tym dniu w intencji: naszego Pana Organisty, wszystkich angażujących się w śpiew liturgiczny, szczególnie naszego Parafialnego Chóru „Salawa”. *W środę – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym – od godz. 19.30, w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek –  w kościele: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek, jako ostatni w miesiącu nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II zostanie wyjątkowo odprawione o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy.
 4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy szczególny czas w Kościele: Adwent; dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zapraszamy na rekolekcje wprowadzające w okres Adwentu, rozpoczną się one w piątek o godz. 18.00, a kolejne spotkania: w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o 12.00, nauki rekolekcyjne wygłosi O. Leon Knabit OSB z klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu.
 5. Również za tydzień Rodzina Wincentyńska obchodzić będzie święto NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika: kolejna rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą Siostrze Miłosierdzia: Św. Katarzynie Laboure, jest to patronalne święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Także w przyszłą niedzielę Msza Św. i spotkanie dla Rodziców i dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. – o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary do puszek (1600,-) na wsparcie Kościoła Prześladowanego w Iraku – „Bóg zapłać!”
 7. Już dzisiaj zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ze Św. Mikołajem: w niedzielę, 04.12. po Mszy Św. o godz. 10.30 radosne powitanie Niebieskiego Orszaku i rozdanie prezentów przez Św. Mikołaja. Rodziców prosimy, aby ewentualne podpisane paczki (żeby Św. Mikołaj się nie pomylił) złożyć w zakrystii najpóźniej w dniu 4. grudnia przed Mszą Św. o 10.30. Nie będzie wtedy Mszy Św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.
 8. Jeszcze jedno zaproszenie: Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza zapraszają dzieci wraz z rodzicami na „Warsztaty Adwentowe”, które odbędą się w sobotę, 10. grudnia – będziemy wspólnie piec adwentowe ciasteczka, zdobić bombki i wykonywać ozdoby choinkowe. Więcej informacji w przyszłą niedzielę i na plakatach.
 9. W sobotę, 26.12. – jako kontynuacja rekolekcji Światowych Dni Młodzieży w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego spotkanie z cyklu „Ogień dla nas i całego świata”, poprowadzi je ks. bp Edward Dajczak, początek o godz. 16.30, Eucharystia o godz. 18.00 – zapraszamy wszystkich serdecznie!
 10. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.