Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. zwykła – 13.11.2016.

\"\"Wprowadzenie:

Chrystus przyjdzie na końcu czasów i objawi się jako sędzia w blasku swojego majestatu. Każda Eucharystia jest oczekiwaniem na chwalebny powrót Chrystusa, aby gdy przyjdzie, okazał się dla nas nie jako sędzia, ale jako Zbawiciel.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach, połączona z Nowenną przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana o godz. 17.30. Wspomnianą Nowennę odprawiać będziemy do piątku włącznie – codziennie po Mszach Św. wieczornych. Także dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspieramy Kościół Prześladowany – „Pokój dla Iraku”, to intencja naszej modlitwy i cel zbiórki. Również dzisiaj koncert dziękczynno – uwielbieniowy „Bóg liczy na Ciebie!” w Tauron Arenie o godz. 17.00 – zaproszenie na koncert jest skierowane do członków komitetów parafialnych, osób i rodzin, które gościły pielgrzymów a także do tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w lipcowym spotkaniu młodych.
  2. Nasza listopadowa modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach w dni powszednie o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – o godz. 19.30, w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Również w czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek, 18.11. – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny. W piątek także rejonowy Dzień Skupienia dla przedstawicieli Akcji Katolickiej – rozpocznie się o godz. 17.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Sobota – wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy. Również w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, jako zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski; odbędą się uroczystości związane z proklamacją Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana i tak: o godz. 11.00 – Konferencja; o 12.00 – Msza Św. w czasie której zostanie odmówiony wspomniany Jubileuszowy Akt.
  4. W niedzielę, za tydzień, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończymy w tym dniu w Kościele katolickim Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. W kościołach w naszej Ojczyźnie na wszystkich Mszach Św. zostanie odmówiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W naszej Wspólnocie w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej. Przy tej okazji zapraszamy również innych chłopców i dziewczynki, aby dołączyli do Liturgicznej Służby Ołtarza. Już dzisiaj składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone do pomocy w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  6. Jutro, włączając się w akcję Pomocy Kościołowi w Potrzebie, odbędzie się przy naszym kościele zbiórka elektro–śmieci: zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w godz. od 10.00 do 14.00.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Niech zawsze towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, abyśmy wiernie czuwali na modlitwie i byli wytrwali w sprawowaniu Eucharystii.