Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXII. zwykła – 06.11.2016

Wprowadzenie:

Listopad przypomina nam o śmierci. Bóg jednak przez swego Syna obwieszcza wszystkim życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych. Przychodzimy na Eucharystię, by przyjąć dar życia, by także zyskać nadzieję zmartwychwstania.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj różańcowa modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30.
  2. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeszcze dzisiaj możemy złożyć na Wypominki za naszych Zmarłych – w zakrystii lub pod chórem.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek o godz. 18.00: spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Miłosierdzia działającego w naszej Wspólnocie Parafialnej. *W środę – Święto w Rocznicę Poświęcenia Bazylik Laterańskiej. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – o godz. 19.30, w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła. Jak w każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *Także w czwartek rozpoczniemy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana – odprawiać ją będziemy po Mszy Św. wieczornej. *Piątek, 11.11. – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W piątek także przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i udziału we Mszach Św., które odprawimy o godz.: 7.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy Św. w intencji Ojczyzny program medytacyjno – refleksyjny przygotowany przez Liturgiczną Służbę Ołtarza i Wincentyńską Młodzież Maryjną – serdecznie zapraszamy! Ze względów duszpasterskich arcybiskup metropolita krakowski udziela na dzień 11.11.2016. dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. *Sobota – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA – o godz. 16.30. Przy okazji zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej parafialnej grupy modlitewnej, podejmując modlitwę różańcową. Także w przyszłą niedzielę – kolejny już raz – naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek, będziemy wspierać Kościół Prześladowany we współczesnym świecie.
  5. Trwa peregrynacja relikwii Bł. Anieli Salawy w naszej parafii – dziękujemy osobom i rodzinom które włączyły się w peregrynację, zapraszamy kolejne – ciągle można dołączyć zapisując się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz badania pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym, który zatrzyma się na parkingu przy kościele we wtorek, 08.11. o godz. 11.00. Więcej szczegółów na ulotkach wyłożonych przy prasie katolickiej.
  8. Pragniemy przekazać informację i zaprosić do włączenia się w akcję Pomocy Kościołowi w Potrzebie poprzez zbiórkę elektro–śmieci: zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; odbędzie się ona przy naszym kościele w poniedziałek, 14.11. od godz. 10.00 do 14.00 – ulotki wyłożone są pod chórem!
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym bezpiecznej podróży, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Niech nam zawsze towarzyszy błogosławieństwo Boga, który przez swego Syna śmierć pokonał i rzucił światło na życie i nieśmiertelność.