Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXI. zwykła – 30.10.2016

\"\"Wprowadzenie:

Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swego domu, jak przyjął Pana Zacheusz. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię nieustannie szuka zagubionych i obdarza swymi dobrami.

Ogłoszenia:

  1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.30 – zapraszamy! Jutro kończymy miesiąc różańcowy: październik – ostatnie nabożeństwo jutro o godz. 18.30. Również dzisiaj – na zakończenie Tygodnia Misyjnego – możemy naszymi ofiarami składanymi do puszek wesprzeć misjonarzy z naszego Zgromadzenia pracujących w różnych zakątkach świata – serdeczne „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  2. We wtorek, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. Postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, aby ją przeżyć w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawimy o godz. 17.30.
  3. W środę, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.; 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją odprawimy o godz. 17.30.
  4. Możemy w dniach: od 01.11. do 08.11., zyskać odpust zupełny za Zmarłych; zachęcamy więc do skorzystania z Sakramentu Pokuty – stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  5. Zachęcamy do modlitwy za Zmarłych: w listopadzie – w dni powszednie nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i pod chórem.
  6. W tym tygodniu również: *Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00. *W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – w czwartek o godz. 18.00. *Piątek, 04.11. – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa – Patrona od Chrztu Św. Papieża Jana Pawła II. W piątek także odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca: po Mszy Św. porannej – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o 18.00: „Wieczór Jana Pawła II”zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji nad nauczaniem naszego Rodaka – Św. Jana Pawła II. *Także w sobotę – Dzień Skupienia Stowarzyszenia Cudownego Medalika w naszym Seminarium Duchownym przy ul. Stradomskiej 4, początek o godz. 10.00 – zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
  7. Kończymy pierwszy miesiąc peregrynacji relikwii Bł. Anieli Salawy – dziękujemy osobom i rodzinom które włączyły się w peregrynację, zapraszamy kolejne – ciągle można dołączyć zapisując się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym bezpiecznej podróży, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Idziemy obdarowani tą świętą Eucharystią i błogosławieństwem Boga, by jak Zacheusz szukać i znaleźć Chrystusa wśród dróg naszego życia.