Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX. zwykła – 23.10.2016.

\"\"Wprowadzenie:

Bóg nie ma względu na osoby, dlatego nas wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła – w Tygodniu Misyjnym: by przyszło Boże Królestwo, a ludzie żyli w prawdzie i miłości. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj, kiedy rozpoczynamy Tydzień Misyjny, różaniec w intencji misji o godz. 17.30 – zapraszamy. Również dzisiaj Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. – o 16.30 w dolnym kościele.
 2. Przed nami ostatni tydzień modlitwy różańcowej – nabożeństwa od poniedziałku do piątku codziennie po Mszy Św. wieczornej, w soboty i niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Od jutra, z okazji Tygodnia Misyjnego, będziemy mogli wesprzeć działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do wystawionych puszek – za każdy dar serca serdeczne: „Bóg zapłać!”
 4. W tym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Także we wtorek: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o godz. 18.00 Msza Św. a później różaniec. *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek – Święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. Także w piątek, ostatni w miesiącu: nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i adoracją relikwii Świętego Papieża. I jeszcze w piątek: Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli III. zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangeliarz na rok 2017. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Św. – mamy nadzieję, że ta akcja zachęci nas do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
 6. W dniach od 1. do 8. listopada można będzie zyskać odpust zupełny za Zmarłych. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty – spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszami Św. rano i wieczorem; stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków zyskania odpustu.
 7. Dziękujemy osobom i rodzinom które włączyły się w parafialną peregrynację relikwii Bł. Anieli Salawy – zapraszamy kolejne – ciągle można dołączyć zapisując się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Kartki z imionami Zmarłych na wypominki listopadowe – można składać w zakrystii lub pod chórem. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy modlić się w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św.: pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
 9. Światowe Dni Młodzieży dostarczyły wielu przeżyć i wzruszeń. Podążając za słowami Papieża, by zamienić nasze wygodne kanapy na wyczynowe buty i wyruszyć w świat. Archidiecezja Krakowska zaprasza na cykl wydarzeń: ŚDM. JESTEŚMY RAZEM! Pierwsze z nich odbędzie się w piątek, 28.10. o godz. 17.00 w TAURON ARENIE – zaproszeni są wszyscy, którzy uczestniczyli w ŚDM, wolontariusze, osoby i rodziny, które gościły u siebie Pielgrzymów z całego świata.
 10. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Nie zapominajmy nigdy o pokornej modlitwie, bo ona przenika obłoki. Nie zapominajmy nigdy o tym, że Bóg jest z nami i nam błogosławi, byśmy wypełnili swe powołanie jako misjonarze w swoich własnych domach.