Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX. zwykła – 16.10.2016

\"\"Wprowadzenie:

Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj, kiedy wspominamy 38. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową naszego Rodaka, zapraszamy na Wieczór Papieski połączony z modlitwą różańcową o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy kolejny tydzień modlitwy różańcowej – nabożeństwa od poniedziałku do piątku codziennie po Mszy Św. wieczornej czyli około godz. 18.30, w soboty i niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W tym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. *We wtorek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty; jest On Patronem Służby Zdrowia – w intencji której będziemy modlić się w czasie Mszy Św. i nabożeństwa różańcowego. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. W liturgii wspominamy w tym dniu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika. *Czwartek – Uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Również w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – liturgiczne wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa. *Sobota, 22.10. – wspominamy w liturgii Św. Jana Pawła II, papieża; w Sanktuarium Św. Jana Pawła II – gdzie dzisiaj odbywa się konsekracja kościoła – uroczystości odpustowe i procesja światła.
 4. W przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. – początek o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 5. Trwa w naszej Wspólnocie peregrynacja Relikwii Bł. Anieli Salawy – dziękujemy osobom i rodzinom które przyjęły u siebie naszą Patronkę i zapraszamy wszystkich do włączenia się w to szczególne wydarzenie.
 6. Dzisiaj ofiarami składanymi do puszek przed kościołem mamy okazję wesprzeć działalność dobroczynną Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Parafii. Dziękujemy również za złożone do wystawionego kosza: produkty żywnościowe lub chemiczne, które będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących i ubogich w naszej Wspólnocie – za każdy dar serca: szczere „Bóg zapłać!”
 7. Już dzisiaj także dziękujmy za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pomoc w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
 8. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy się modlić w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
 9. Pragniemy przekazać informację dotyczącą Katechezy Przedmałżeńskiej tzw. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii MB z Lourdes we wtorek, 18.10. o godz. 19.00. Kurs w formie warsztatów będzie odbywał się w każdy wtorek i potrwa do 20. grudnia – polecamy zainteresowanym.
 10. Przekazujemy zaproszenie na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy” – odbędzie się w czwartek, 20.10. o godz. 17.30 w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Królewskiej – gościem będzie pani Małgorzata Niechaj autorka książki „Z dziejów Krowodrzy”.
 11. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury.
 12. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Wychodząc z tej Eucharystii – z Bożym błogosławieństwem – nie zapomnijmy o codziennej i gorącej modlitwie: niech to wytrwałe wołanie do Boga będzie dla nas źródłem wiary i pomocą we wszystkich potrzebach.