Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVIII. zwykła – 09.10.2016.

\"\"Wprowadzenie:

Zgromadzeni na Eucharystii – w Dniu Papieskim – przyzywamy naszego Pana w modlitwie, prosząc, aby ulitował się nad nami i oczyścił z grzechów. Dziękujmy również i wychwalajmy Pana za dar miłości i przebaczenie, jakiego Bóg udziela nam, grzesznikom. Bądźmy zawsze wdzięczni za wszystko, bo wiele wspaniałych darów otrzymujemy od Boga.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  2. Trwają nabożeństwa różańcowe: odprawiamy je od poniedziałku do piątku codziennie po Mszy Św. wieczornej czyli około godz. 18.30, w soboty i niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  3. W tym tygodniu: *W środę – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła (wejście przy kancelarii parafialnej) – zapraszamy wszystkich serdecznie! *Czwartek – liturgiczne wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Również w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – z okazji Dnia Edukacji Narodowej będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów w czasie Mszy Św. i nabożeństwa różańcowego. *W sobotę wspominamy w liturgii Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę wspominać będziemy kolejną rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Polaka, z tej okazji zapraszamy, już dzisiaj, na Wieczór Papieski połączony z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
  5. Trwa w naszej Wspólnocie peregrynacja Relikwii Bł. Anieli Salawy – dziękujemy osobom i rodzinom które przyjęły u siebie naszą Patronkę i zapraszamy wszystkich do włączenia się w to szczególne wydarzenie.
  6. Od jutra będziemy mieli okazję wesprzeć działalność dobroczynną Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Parafii, składając ofiary do puszek a do wystawionego kosza: produkty żywnościowe lub chemiczne, które będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących i ubogich w naszej Wspólnocie – za każdy dar serca: szczere „Bóg zapłać!”
  7. Dziękujmy również wszystkim, którzy angażują się w przeprowadzenie kwesty z okazji Dnia Papieskiego na pomoc dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – i oczywiście za wszystkie złożone dzisiaj na ten cel ofiary: „Bóg zapłać!”
  8. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy się modlić w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  9. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Z Bożym błogosławieństwem podejmijmy realizację wezwania z hasła dzisiejszego Dnia Papieskiego: „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”