Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII. zwykła – 02.10.2016.

\"\"Wprowadzenie:

Wzywamy Chrystusa w tej Eucharystii, bo On przymnaża wiary i czyni nas zdolnymi do wzięcia udziału w szerzeniu Ewangelii. Prośmy Pana o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe. Wczoraj rozpoczęliśmy odprawianie nabożeństw różańcowych; nabożeństwa od poniedziałku do piątku codziennie po Mszy Św. wieczornej czyli około godz. 18.30, w soboty i niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Różaniec dla młodzieży w czwartki o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W tym tygodniu: *We wtorek, 04.10. wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, Patrona papieża Franciszka; pamiętajmy także w tym dniu o modlitwie za niedawno zmarłego śp. Ks. kard. Franciszka Macharskiego. *Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami pierwszy czwartek i piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. *Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W sobotę, 08.10. – I. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA – rozpocznie się w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz.9.00.
  3. Wczoraj rozpoczęła się w naszej Wspólnocie peregrynacja Relikwii Bł. Anieli Salawy z okazji przeżywanej w tym roku 25. rocznicy beatyfikacji naszej Patronki. Zapraszamy do włączenia się w to szczególne wydarzenie – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, z obrzędem przyjęcia nowych Członków. Także za tydzień XVI. Dzień Papieski, zwyczajem lat poprzednich w całej Polsce przeprowadzona będzie kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  5. Jeszcze raz bardzo prosimy o kontakt Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby Ich pociechy przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. w naszym kościele – zapraszamy do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  6. Zapraszamy także chłopców młodszych i starszych, którzy należą do grona ministrantów i tych, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza na spotkania, które odbędą się w poniedziałek o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 10.00 – rodziców i dziadków prosimy o pomoc i modlitwę.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Bóg nam błogosławi na drogę wiary i miłosierdzia. Niech Jego moc sprawia w nas cud wiary dojrzałej, byśmy na jej fundamencie oparci, mogli świadczyć o Bogu dziełami miłości.