Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVI. zwykła – 25.09.2016

Wprowadzenie:

Chrześcijanin nie może nikim gardzić, ale wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie duchowej i materialnej. Ta dzisiejsza Eucharystia ma nam uprzytomnić wezwanie Chrystusa, udzielić siły do służby dla braci i okazać, że dobra materialne mogą nam przysłonić Boga, ale również mogą stać się dla nas drogą do życia wiecznego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 – nieszpory niedzielne – niech będzie to okazja do modlitwy i skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy.
  2. W tym tygodniu: *We wtorek, 27.09. szczególny dzień dla całej Rodziny Wincentyńskiej: Uroczystość Św. Wincentego a Paulo – Założyciela naszego Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkie wspólnoty wincentyńskie na Msze Święte o godz.: 7.00 i 18.00. *Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Wacława, męczennika, Patrona Katedry Wawelskiej. Przypada w tym dniu rocznica święceń biskupich: bpa Grzegorza Rysia i bpa Damiana Muskusa (2011) – polecajmy Ich w naszych modlitwach. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Także w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – wspominamy w liturgii Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Jako, że będzie to ostatni piątek miesiąca odprawione zostanie nabożeństwo o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – rozpoczęcie o godz. 18.00. Również w piątek po Mszy Św. i nabożeństwie wieczornym spotkanie dla młodzieży klas I, II i III gimnazjum w związku z przygotowaniami do Sakramentu Bierzmowania. *W sobotę, 01.10. – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; rozpoczynamy również miesiąc różańcowy, pierwsze nabożeństwo różańcowe w sobotę o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej. Także w sobotę, 01. października, rozpoczniemy peregrynację po naszej parafii relikwii Bł. Anieli Salawy. Zapraszamy do włączenia się w to szczególne wydarzenie dla naszej Wspólnoty – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. Bardzo prosimy o kontakt Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby Ich pociechy przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. w naszym kościele – zapraszamy do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  4. Już dzisiaj pragniemy przekazać informację i zaprosić na I. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu MARGARETKA, która odbędzie się w sobotę, 08. października w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, rozpoczęcie o godz. 9.00.
  5. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury. Jest także do nabycia pod chórem najnowsza książka o naszej Patronce pt.: „Ewangelia w świeckiej sukni”, autorstwa ks. prof. Edwarda Stańka; książka została wydana z okazji 25. rocznicy beatyfikacji Anieli Salawy.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Bóg wspiera nas i błogosławi, by troski doczesne, pogoń za wartościami materialnymi, nie przysłoniły nikomu sprawy najważniejszej – życia wiecznego.