Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIII. zwykła – 04.09.2016

Wprowadzenie:

Zgromadziliśmy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory niedzielne, jako nasze dziękczynienie za kanonizację Matki Teresy z Kalkuty.
  2. W tym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00 – zapraszamy wszystkich tworzących tę wspólnotę, a także chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Stowarzyszenia. *W środę – rozpoczynając kolejny rok formacji Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 19.30. *Czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji zwane: Matki Bożej Siewnej. *W piątek – przypada wspomnienie Bł. Anieli Salawy, Patronki naszego kościoła – po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 modlitwy za wstawiennictwem Bł. Anieli i adoracja Jej Relikwii. Główną Uroczystość Odpustową przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę: Suma odpustowa o godz. 12.00 w intencji Parafian, Dobrodziejów i wszystkich modlących się w naszym kościele – bardzo serdecznie zapraszamy! Już dzisiaj zapraszamy także na specjalny Koncert z okazji 25. rocznicy beatyfikacji naszej Patronki, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 – wstęp wolny.
  3. Jako nasze przygotowanie do Odpustu odprawimy Triduum w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę Św. o 18.00. W czwartek wspólnej modlitwie będzie przewodniczyć: Wspólnota Odnowy w Duchu Św., w piątek – ministranci, lektorzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, a w sobotę: zmiana tajemnic różańcowych o 17.00, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  4. Zapraszamy serdecznie do włączenia się w peregrynację po naszej parafii relikwii naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, zachęcamy rodziny, osoby samotne, chorych – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Przypominamy o spotkaniu i Mszy Św. dla wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów i młodzieży maryjnej w piątek, 09. września o godz. 18.00. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Umocnieni darem Eucharystii, idźmy wraz z Chrystusem w naszą codzienność, świadcząc o Nim i pomagając innym otworzyć się na Jego głos.