Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXII. zwykła – 28.08.2016

Wprowadzenie:

Oto Bóg, Stwórca wszystkich i wszystkiego, podczas tej Eucharystii przyjdzie do nas na ołtarzu w kawałku chleba. Tak niepozorny, tak cichy, że można Go nie zauważyć i wyjść po Mszy św. z kościoła z poczuciem spełnionego obowiązku, ale bez spotkania z Nim. Jezus kocha nas najczystszą miłością i tego nas też uczy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory niedzielne – serdecznie zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W środę – modląc się w intencji naszej Ojczyzny będziemy obchodzić ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Wolności i Solidarności. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni rano od 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek wspomnienie Bł. Bronisławy. Na mocy postanowienia Papieża Franciszka będziemy obchodzić: Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. A wspominając kolejną rocznicę wybuchu II. Wojny Światowej modlić się będziemy o dar pokoju dla całego świata. Także w czwartek o godz. 18.00: Msza Św. związku mszalnego – za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Pierwszy piątek – nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. Odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. *W sobotę – po Mszy Św. o godz. 7.00: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem Papieża Polaka.
  3. Naszą Uroczystość Odpustową, przeżywać będziemy w niedzielę, 11. września – już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
  4. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy już zgłosili chęć włączenia się w peregrynację po naszej parafii relikwii naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, zachęcamy kolejne rodziny i osoby, które chcą zaprosić do siebie naszą Błogosławioną – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Pragniemy gorąco zaprosić dziewczynki i chłopców, aby przyłączyli się do wspólnoty Ministrantów istniejącej przy naszej Parafii. Bycie ministrantem to przyjaźń z Bogiem i z ludźmi oraz czas radości i rozwijania swoich umiejętności i zdolności. Prosimy rodziców aby porozmawiali ze swoimi dziećmi, a kochanych dziadków aby motywowali i modlili się za naszych ministrantów. Zapisy na kandydatów do ministrantów w każdą niedzielę po Mszy Św. w zakrystii.
  6. Wszystkich ministrantów, lektorów i młodzież maryjną zapraszamy na Mszę Św. w piątek, 09. września o godz. 18.00. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy na drogach wiary w tym zbliżającym się tygodniu. Bądźmy świadkami miłości Chrystusa wszędzie tam gdzie będziemy się znajdować.