Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIX. zwykła – 07.08.2016

Wprowadzenie: Przedsmakiem Uczty w Niebieskim Jeruzalem jest Ofiara Eucharystyczna, w której uczestniczymy. Nich nasza modlitwa na tej Mszy Świętej będzie wspólnym dziękczynieniem Panu Bogu za Ofiarę Jezusa, która przyniosła całej ludzkości zbawienie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory niedzielne – zapraszamy! Będziemy modlić się i polecać pielgrzymów, którzy wczoraj wyruszyli w XXXVI. Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę.
  2. W tym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Św. Dominika, kapłana. *We wtorek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy – patronki Europy. *W środę także święto: Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Przypada w tym dniu wspomnienie Św. Klary, dziewicy. *Sobota – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Również w sobotę przypada 25. rocznica beatyfikacji naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, której dokonał na Rynku krakowskim Św. Jan Paweł II – zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy w tym szczególnym dla nas dniu w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Już dzisiaj dziękujemy za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które będą pomocą w pokrywaniu kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Ciągle żywe są wspomnienia pielgrzymki Papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży, które pokazały Kościół pełen życia i radości; także w naszej parafii i w naszym parafialnym kościele. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i przeżycie tych dni w naszej parafii: Parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów w swoich domach (wśród nich nasza dziewięćdziesięciojednoletnia Parafianka, goszcząca u siebie trójkę Pielgrzymów!!!). Wiernym, którzy wsparli młodych swoim darem, ofiarą i modlitwą, Osobom, które wzięły na siebie odpowiedzialność za różne zadania, by jak najlepiej usłużyć przybyszom z bliska i daleka, Wolontariuszom, którzy nie szczędzili sił i czasu, i byli przy naszych gościach w dzień i w nocy. Niech satysfakcja z dobrze wykonanej pracy na chwałę Bożą i ku pożytkowi młodych ludzi będzie Waszą nagrodą!
  5. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.