Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVIII. zwykła – 31.07.2016

Wprowadzenie:

Gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha! Ale to nie znaczy, że przymyka oczy na zło i grzechy ludzkie. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa, upominać, wskazywać właściwą drogę życia. Otwórzmy się dzisiaj na Jego prawdę.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory niedzielne – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Także w poniedziałek przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – w modlitwie będziemy pamiętać o wszystkich, którzy oddali życie z wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. *We wtorek, 02.08. – będziemy mogli zyskać tradycyjny odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”; warunki zyskania odpustu: sakramentalna spowiedź (nie musi być przeżywana w dniu zyskiwania odpustu), Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. *W tym tygodniu Dni Eucharystyczne – w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca okazja do Sakramentu Pokuty rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 17.00 do 18.00. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Przepada w tym dniu wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Również w czwartek o 18.00: Msza Św. Związku mszalnego – za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Pierwszy piątek – nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II.
  3. Kończy się dzisiaj pielgrzymka Papieża Franciszka i Światowe Dni Młodzieży w naszym mieście – dziękujemy Panu Bogu za to niezwykłe doświadczenie powszechności Kościoła Świętego. Dziękujemy również ludziom, szczególnie tym osobom, które przyjęły pod Swój dach pielgrzymów, wspierały dzieło ŚDM modlitwą i złożonymi ofiarami – „Bóg zapłać!”. Słowa szczerej wdzięczności dla wszystkich wolontariuszy z naszej Wspólnoty Parafialnej, którzy przez te dni tak ofiarnie służyli Swoją pomocą przybyłym pielgrzymom z całego świata – bardzo dziękujemy. „Bóg zapłać!” również wszystkim Paniom i Panom pomagającym i troszczącym się o nasz kościół, zakrystię i otoczenie.
  4. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na drogę wsłuchiwania się w głos Pana, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.