Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII. zwykła – 24.07.2016

Wprowadzenie:

Msza Święta jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią Raju – nieba, w którym jest pełnia szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy. Naszymi modlitwami ogarniamy wszystkich młodych przybywających do nas na Światowe Dni Młodzieży prosząc o błogosławione owoce tego czasu dla nich i całego świata.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne w intencji rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży!
  2. W tym tygodniu: *Jutro – święto Św. Jakuba, Apostoła. Także w tym dniu kierowcy czczą swojego Patrona: Św. Krzysztofa – z tej okazji wspólna modlitwa w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, po Mszach Św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów, nie tylko mechanicznych – zapraszamy serdecznie! Również w poniedziałek: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – różaniec o godz. 17.30, później Msza Św. *Wtorek – wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, są Oni patronami rodziców i rodzin chrześcijańskich. Rodziny oraz Solenizantki i Solenizantów zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 lub 18.00. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – wspomnienie Św. Marty.
  3. Aktualna jest jeszcze dzisiaj i jutro, wielka prośba o przyjmowanie Pielgrzymów na czas Światowych Dni Młodzieży – chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii.
  4. Przypominamy, że osoby, które chcą się wybrać na spotkania z Ojcem Św. Franciszkiem: w Sanktuarium Św. Jana Pawła II – Msza Św. w sobotę, 30.07. o godz. 10.30, a także na Polach Miłosierdzia w Brzegach – Msza Św. Posłania na zakończenie ŚDM w niedzielę, 31.07. o godz. 10.00; mogą w zakrystii lub kancelarii otrzymać darmowe bilety. Na Błonia – na Mszę Św. otwarcia ŚDM i ceremonię powitania Ojca Św. w czwartek, 28.07. o g. 17.30 i Drogę Krzyżową z Papieżem w piątek 29.07. o godz. 18.00 nie są potrzebne karty wstępu. Jeśli chodzi o piątek, 29.07. – Ksiądz kardynał, Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od zachowania dnia postu i pokuty na terenie Archidiecezji Krakowskiej.
  5. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele – w większości gazet znajdziemy szczegółowy program ŚDM i pielgrzymki Ojca Św. Franciszka. Pod chórem na ławkach wyłożone są papieskie flagi, które prosimy zabrać, aby udekorować nasze domy i mieszkania czy samochody na czas ŚDM i pielgrzymki papieża Franciszka.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo, które otrzymamy, umocni nas w wiernym kroczeniu za Chrystusem.