Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVI. zwykła – 17.07.2016

Wprowadzenie:

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Uczestnictwo we  Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które pomogą pokrywać koszty zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory niedzielne – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W tym tygodniu: *Środa – wspomnienie Bł. Czesława, kapłana. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – wspomnienie Św. Marii Magdaleny. *W sobotę – święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i przekazali napoje i ciasta, dla Pielgrzymów z Trzemeśni, którzy w poniedziałek zatrzymali się przy naszym kościele w drodze na Jasną Górę – także w imieniu Pielgrzymów szczere: „Bóg zapłać!”
  4. Również bardzo dziękujemy za złożone w minione niedziele ofiary na pomoc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży; dzięki nim zakupiono wodę, wypożyczono namiot na spotkania pielgrzymów, przygotowano sale w dolnym kościele – jeszcze raz dziękujemy. Ciągle aktualna jest prośba o przyjmowanie Pielgrzymów na czas Światowych Dni Młodzieży – chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od jutra w naszym kościele na modlitwie porannej i wieczornej spotykać się będą wolontariusze przygotowujący się do posługi w czasie ŚDM.
  5. Osoby, które chcą się wybrać na spotkania z Ojcem Św. Franciszkiem: w Sanktuarium Św. Jana Pawła II – Msza Św. dla kapłanów, osób konsekrowanych i seminarzystów w sobotę, 30.07. o godz. 10.30 (Sektor: błonia przed Sanktuarium), a także na Polach Miłosierdzia w Brzegach – Msza Św. Posłania na zakończenie ŚDM w niedzielę, 31.07. o godz. 10.00 (Sektor: H1); mogą w zakrystii lub kancelarii otrzymać darmowe bilety. Na Błonia – na Msze Św. otwarcia ŚDM i ceremonię powitania Ojca Św. w czwartek, 28.07. o godz. 17.30 i Drogę Krzyżową z Papieżem w piątek 29.07. o godz. 18.00 nie są potrzebne karty wstępu.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele, zachęcając do wakacyjnej lektury!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.