Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII. zwykła – 26.06.2016

Wprowadzenie:

Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno.

Eucharystia, którą teraz będziemy celebrować jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z  samego źródła Bożej łaski.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa jeszcze do czwartku włącznie po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy!
  3. W tym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. *W środę, 29.06. – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Naszą modlitwą ogarniamy w tym dniu Następcę Św. Piotra naszego Papieża Franciszka. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotów pobożności pobłogosławionych przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, modlitwa w intencji Ojca Św., oddalenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Przed nami: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 17.00 do 18.00. *W pierwszy piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. *Pierwsza sobota: po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy!
  4. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary złożone przed tygodniem na tacę (6500,-), które pomogą pokrywać koszty budowy organów w naszym kościele – dziękujemy za zrozumienie i życzliwość!
  5. W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży przypominamy, że ciągle oczekujemy i prosimy o przyjęcie pielgrzymów do Swoich domów – chętni mogą złożyć deklaracje w zakrystii lub kancelarii parafialnej – brakuje nam ciągle około 50. miejsc. W najbliższe niedziele naszymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć przygotowania do Światowych Dni Młodzieży prowadzone przez nasz Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM.
  6. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę – w ramach Pielgrzymki Stowarzyszenia Cudownego Medalika – wyjazd w sobotę, 09. lipca o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele. W „Gościu Niedzielnym” premierowy film na DVD pt.: „Ufam Tobie” – opowieść o iskrze Bożego miłosierdzia, która zapala ogień na całym świecie.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – zawsze w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech w naszych codziennych wyborach umacnia nas błogosławieństwo Boże.