Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – X. zwykła – 05.06.2016

Wprowadzenie:

Dla chrześcijanina dzień bez Boga jest dniem straconym. Dlatego z radością gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana w ten świąteczny dzień, aby słuchać słowa Życia, które rodzi wiarę oraz karmić się Ciałem i Krwią Zbawiciela. Słowo Boga i Niebiański Pokarm podtrzymują nas słabych w pielgrzymce do nieba.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z dziękczynną modlitwą za kanonizację naszego Rodaka: Ojca Stanisława Papczyńskiego.
  2. W czerwcu odprawiamy Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy!
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Siostrze Marii, Chórowi „Salawa”, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, feretrony i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Rodziców i dzieci, zwłaszcza sypiących kwiatki oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”
  4. W tym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa. 08.06. – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. *W niedzielę – za tydzień – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. W przyszłą niedzielę, zapraszamy na spotkanie osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się dwa spotkania: po Mszy Św. o 10.30 i po 18.00 w sali dolnego kościoła. Spotkaniami tymi rozpoczniemy peregrynację miniatur symboli ŚDM w mieszkaniach i domach Parafian przyjmujących pielgrzymów. Zapraszamy również te osoby, które zdecydują się ugościć młodych pielgrzymów oraz chcą dowiedzieć się więcej o ŚDM.
  6. Spotkanie dla młodzieży z klas II. gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą środę o godz. 19.00.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej (w ramach Pielgrzymki Apostolatu MARGARETKA) – wyjazd w sobotę, 11. czerwca o godz. 7.00. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Dzisiaj przed naszym kościołem Rada Rodziców ze szkoły po sąsiedzku przeprowadza kwestę na pomoc w pokryciu kosztów wycieczki z okazji Dnia Dziecka dla prawie 140. uczniów wspomnianej szkoły – „Bóg zapłać!” za każdy gest dobroci!
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które  przyjmiemy, będzie dla nas pokrzepieniem i umocnieniem w codziennym zmaganiu się z grzechem.