Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IX. zwykła – 29.05.2016.

Wprowadzenie:

Wiara jest wielkim darem. Tylko oczyma wiary możemy odczytać słowa i znaki Boga objawiającego się w historii. Wiara oznacza całkowite zawierzenie, zaufanie Chrystusowi, w którym działa moc Boża. Nasza wiara w Chrystusa, nasze całkowite zaufanie Chrystusowi, ma znaczenie i wartość nie tylko dla nas samych, lecz i dla innych. Niech ta liturgia uprzytomni nam, że od wiary każdego z nas zależy życie innych.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa z procesją eucharystyczną o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Harcerzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – specjalne błogosławieństwo dzieci, a także wianków z ziół i kwiatów.
  3. W tym tygodniu: *We wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych. *Środa. 01.06. – wspomnienie Św. Justyna, rozpoczynamy miesiąc czerwiec: czcimy w tym miesiącu Najświętsze Serce Pana Jezusa – nabożeństwa po Mszach Św. wieczornych – na pierwsze zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci z okazji Ich święta: Dnia Dziecka. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. Przed nami Dni Eucharystyczne – pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. *W pierwszy czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00. Także w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W pierwszy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. W pierwszy piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II, z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – zapraszamy serdecznie!
  4. W niedzielę za dwa tygodnie: 12.06., zapraszamy na spotkanie osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się dwa spotkania: po Mszy Św. o 10.30 i po 18.00 w sali dolnego kościoła. Spotkaniem tym rozpoczniemy peregrynację miniatur symboli ŚDM w mieszkaniach i domach Parafian przyjmujących pielgrzymów. Zapraszamy również te osoby, które zdecydują się ugościć młodych pielgrzymów oraz chcą dowiedzieć się więcej o ŚDM.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej (w ramach Pielgrzymki Apostolatu MARGARETKA) – wyjazd w sobotę, 11. czerwca o godz. 7.00. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich i Ks. Adamowi wspominającemu jutro rocznicę święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Podziwiamy pokorę i bezgraniczną ufność setnika. Niech jego wiara będzie dla nas wezwaniem do zawierzenia Bogu, który nam błogosławi.