Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 08.05.2016

Wprowadzenie

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. I chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że zawsze jest z nami.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwa majowe z Nowenną do Ducha Św. o godz. 17.30.
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie – codziennie po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy!
  3. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00; ze względu na szczególny charakter tego spotkania proszeni są o uczestnictwo wszyscy należący do Stowarzyszenia. *W środę – Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza wszystkich na kolejne spotkanie z cyklu spotkań z Listem Św. Pawła do Filipian – początek w środę o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu spotkania dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas I. i II. gimnazjum – prosimy o obecność wszystkich zainteresowanych.
  5. W sobotę, 14.05. – czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20.00, konferencją i adoracją Najświętszego Sakramentu; zakończenie Mszą Św. o godz. 24.00 w kościele MB z Lourdes – zapraszamy; szczegóły na ulotkach wyłożonych pod chórem.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość I. Komunii Św. w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – przekazując tę informację prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich najbliższych.
  7. Przekazujemy zaproszenie na cykl spotkań „Porozmawiajmy o Krowodrzy”, które odbywać się będą w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Królewskiej 59, pierwsze spotkanie w środę, 11.05. o godz. 19.00, gościem będzie p. Michał Kozioł autor książki pt. „Wokół Biprostalu”.
  8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Nasza ojczyzna jest tam, gdzie jest Chrystus. Idźcie w życie i żyjcie tak, aby być tam, gdzie jest nasz Pan, który wstąpił do nieba. Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w nadziei i dążeniu do zbawienia.