Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Wielkanocna – 01.05.2016

Wprowadzenie

Niech to spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym na Jego paschalnej ofierze będzie dla nas, świadczących o Jego miłości w dzisiejszym świecie – umocnieniem i wsparciem. Niech Jego słowo, Ciało i Krew, które przyjmiemy podczas tej Ofiary, przemieni naszą miłość wobec Boga i braci w Jego miłość, która pochodzi od Boga. Wzorem i orędowniczką niech będzie dla nas Matka Boża, której pośrednictwa wzywamy przeżywając Niedzielę Maryjną – z tej okazji gościmy i witamy wśród nas Ks. Jerzego Basaja CM, Dyrektora Krajowego Stowarzyszenia Cudownego Medalika, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i modlitwy Nowenną do Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  2. W nowym tygodniu: W poniedziałek, wtorek i środę przypadają „Dni Krzyżowe” – są to dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie ludzkiej pracy i za kraje głodujące – klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Modlitwy „Dni Krzyżowych” w czasie nabożeństw majowych. *Wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. w naszym kościele według niedzielnego porządku, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe o 17.30 – z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Również we wtorek zgodnie z wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej będzie odprawiona Msza Św. w intencji tegorocznych maturzystów o godz. 18.30. *W środę – Święto Św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza wszystkich do wspólnego czytania i rozważania Pisma Świętego, od środy rozpoczyna się cykl spotkań z Listem Św. Pawła do Filipian – początek spotkania w środę o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Przed nami Dni Eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dniu: rano od 6.30 do 7.00 i po południu: od godz. 16.30 do 18.00. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Także w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. Również w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. *W sobotę – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II, z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. Pragniemy przekazać zaproszenie Księdza Kardynała do udziału w procesji ku czci Św. Stanisława, która wyruszy z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę, 08.05. o godz. 9.00 – świętowanie to wpisuje się w ogólnopolskie obchody Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski.
  4. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Pragniemy poinformować – prosząc o modlitwę – że, uroczystość Pierwszej Komunii Św. w naszej Wspólnocie przeżywać będziemy w niedzielę, 15. maja w czasie Mszy Św. o godz. 10.30, a rocznicę Pierwszej Komunii Św. w niedzielę, 22. maja.
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom – wśród nich naszemu Panu Zygmuntowi i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.