Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkanocna – 24.04.2016.

Wprowadzenie

Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w nasze życie. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu.

Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka chcemy dzisiaj modlitwą i ofiarami wspierać naszych siostry i braci na Ukrainie. Gościmy i witamy wśród nas Ks. Juliana, pracującego niedaleko Krymu, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro: w poniedziałek – święto Św. Marka, Ewangelisty. Również w poniedziałek: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – różaniec o godz. 17.30, później Msza Św. *Wtorek – spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W środę, otwarte dla wszystkich chętnych: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek: święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jako, że będzie to ostatni piątek miesiąca odprawimy nabożeństwo do Św. Jana Pawła II z modlitwami o łaskę zdrowia – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00. Także w piątek pierwszy dzień Nowenny przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika. *W sobotę w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 J.E. ks. biskup Damian Muskus udzieli Sakramentu Bierzmowania gimnazjalistom z klas III. z naszej Wspólnoty Parafialnej – zapraszając do udziału w tej uroczystości polecamy Waszym modlitwom tych młodych ludzi.
  3. Przyszła niedziela będzie w naszej Parafii Niedzielą Maryjną: rozpoczniemy maryjny miesiąc nabożeństw majowych, a Słowo Boże w czasie Mszy Św. będzie głosił Ks. Jerzy Basaj CM, Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
  4. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary (6900,-) na pokrywanie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele. W zeszłym tygodniu minął rok od dnia kiedy pierwszy raz zabrzmiały zamontowane w naszej świątyni organy, a dzięki Waszej ofiarności udało się już spłacić 1/3 sumy kosztów kupna i montażu organów – jeszcze raz: „Bóg zapłać!”
  5. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom – wśród nich naszym Panom Kościelnym: Jerzemu i Marianowi i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie towarzyszy nam w codziennym życiu w pielgrzymce do nieba.