Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 13.03.2016

Wprowadzenie:

Wchodzimy w szczególny okres Wielkiego Postu. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa a także nasze rekolekcje parafialne. To jest właściwy moment, żeby podjąć decyzję o nawróceniu, żeby usłyszeć Jezusa, który nie potępia, żeby zobaczyć Jezusa, który przez swoje cierpienie mówi o swojej miłości i przebaczeniu. Witamy wśród nas wielkopostnego kaznodzieję: Ks. Ryszarda Kowalskiego CM, otaczając go naszą modlitwą o dary Ducha Św. na ten czas rekolekcji.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00, zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Dzisiaj także Akademicka Droga Krzyżowa – początek o godz. 20.30 przy kolegiacie Św. Anny.
  2. Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 oraz o 18.30, dla młodzieży o 19.30. *Sobota – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – w tym dniu przypada 3. Rocznica Inauguracji Pontyfikatu Papieża Franciszka – za wstawiennictwem Św. Józefa – Opiekuna Kościoła będziemy modlić się za naszego Papieża. Będziemy także w modlitwach pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, a szczególnie o naszym byłym proboszczu: Ks. Józefie Kapiasie CM, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. *Również w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży pt. „Dla nas i całego świata\”. W tym miesiącu konferencję o miłosierdziu i uczynkach miłosierdzia wygłosi ks. Artur Godnarski. Początek o godz. 16.30, Eucharystia o 18.00, a po niej konferencja i uwielbienie.
  3. Za tydzień: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm w czasie wszystkich Mszy Św. Rozpoczynamy wraz z całym Kościołem obchody Wielkiego Tygodnia, na które już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy. Wydrukowane programy Liturgii Wielkiego Tygodnia wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  4. „Bóg zapłać!” za składane do kosza pod chórem dary, które przed Świętami nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże osobom i rodzinom ubogim i potrzebującym. Rozprowadzane są również kartki świąteczne, palmy i Baranki Wielkanocne CARITAS, które będą wsparciem działań dobroczynnych CARITAS i Stowarzyszenia Miłosierdzia. „Bóg zapłać!” również za Wasze ofiary składane do skarbon przed kościołem na przygotowanie świątecznych dekoracji w kościele i na kwiaty do „Bożego Grobu” – bardzo dziękujemy!
  5. Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na wydarzenie „Młodzi i Miłosierdzie”, skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbywające się w Tauron Arenie w dniach 15-16 marca. W programie między innymi: modlitwa wraz z przejściem przez symboliczną bramę miłosierdzia, świadectwa, koncert ewangelizacyjny. Więcej informacji na młodziimiłosierdzie.pl.
  6. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tych dniach, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Zaproszeni przez Chrystusa, umocnieni Słowem Bożym, Eucharystią i błogosławieństwem: przebaczajmy i prośmy o przebaczenie; nie potępiajmy, bo Jezus nie potępia.