Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 28.02.2016

Wprowadzenie:

„Nawracajcie się, bliskie jest Królestwo Niebieskie” – słyszymy podczas liturgii w tę Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu. Każdy kolejny dzień jest dla nas okazją do nawrócenia, każdy napotkany człowiek oczekuje naszego świadectwa. Dzisiaj w naszej parafii wspominamy także świadka Jezusa: śp. Biskupa Albina Małysiaka, naszego współbrata ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, którego misją było: z radością głosić Ewangelię. Witam wśród nas panów: Marka Mirosławskiego i Łukasza Lecha – autorów ksiązki i filmu o radosnym Biskupie. Podczas Mszy Św. usłyszymy świadectwo, które nich umocni nas w realizacji własnego powołania i wypełniania życia pogodą ducha i miłością ku Bogu i bliźnim, tak, jak to czynił biskup Albin Małysiak.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. W środę – spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy! Przed nami Dni Eucharystyczne: okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek, piątek i sobotę rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. *W pierwszy czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W pierwszy piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o 19.30. Odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. W piątek przypada Święto Św. Kazimierza, Królewicza – patrona archidiecezji krakowskiej. Wyjątkowo w tym tygodniu spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania dla klas III. w piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży. *Pierwsza sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauki i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. W środę, 02.03., o godz. 14.00 w naszym kościele koncert dyplomowy studenta Akademii Muzycznej Adama Jastrzębskiego, W programie organowe utwory solowe i z orkiestrą barokową. Zapraszamy – wstęp wolny.
  4. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie, w 5. niedzielę Wielkiego Postu. Już dzisiaj zapraszając wszystkich do udziału polecamy ten czas i naszego Rekolekcjonistę Waszej modlitwie.
  5. Kościoły otwarte przez całą dobę, modlitwa i spowiedź św. Młodzi z duszpasterstw akademickich Krakowa odpowiadają na zaproszenie papieża Franciszka i organizują „24 godziny dla Pana\” – szczegóły, tego niezwykłego wydarzenia, na plakacie w gablotce i w Internecie.
  6. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką dostępną w naszym kościele. Pod chórem – w ramach działalności charytatywnej – rozprowadzane są kartki świąteczne i wielkanocne baranki.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tych dniach, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.