Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkiego Postu – 21.02.2016

Wprowadzenie:

Rozpoczynając kolejny tydzień Wielkiego Postu, razem z Apostołami, którzy wraz z Jezusem udali się na górę, słyszymy dziś słowa: „To jest Syn mój Wybrany, Jego słuchajcie!”. W tym okresie pokuty i postu naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w głos Boga. Bo czymże będą bez tego wszelkie podejmowane praktyki i postanowienia wielkopostne?

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Jutro Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła – naszą modlitwą będziemy wspierać Piotra naszych czasów: Papieża Franciszka – zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W środę – spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy! *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o 19.30.
  3. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenie Miłosierdzia działające przy naszej Parafii. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii, z góry dziękujemy za okazaną wielkoduszność.
  4. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tych dniach, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Niech błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy, otworzy nas na działanie Boga w naszym życiu.