Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Wielkiego Postu – 14.02.2016

Wprowadzenie:

Wielki post jest czasem, abyśmy po raz kolejny wybrali Jezusa, postawili Go na pierwszym miejscu w naszym życiu. Ten święty czas jest znakiem i zbawczym wydarzeniem, które może odmienić oblicze naszej szarej codzienności. Trzeba wybrać się razem z Jezusem na pustynię naszego serca, aby tam usunąć chwast; oddzielić dobro i zło, aby w ten sposób na nowo wybrać Boga – Życie, które nigdy się nie kończy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W środę – wieczór uwielbienia w naszym kościele, prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy! *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o 19.30.
  3. W sobotę, 20.02. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM „Dla nas i całego świata”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30, następnie o godz. 18.00 Eucharystia, a po niej konferencja O. Adama Szustaka OP, zakończona modlitwą uwielbienia.
  4. W przyszłą niedzielę spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I. Komunii Św. w naszym kościele – o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła. Już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które pomogą pokrywać koszty budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.
  5. Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania przypominamy o spotkaniach w tym tygodniu: klasa II. w środą godz. 19.00, klasa III. w czwartek o godz. 19.30.
  6. W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego szkoły podstawowej nr 34, przy ul. Urzędniczej 65, przekazujemy zaproszenie dla Rodziców i Dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę, 20.02., w godz. 10.30 – 13.30.
  7. Rozpoczął się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym, nie obciąża więc wiernych żadnymi kosztami. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  8. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tych dniach, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Niech Boże błogosławieństwo które za chwilę przyjmiemy prowadzi nas na drogach życia, abyśmy zawsze i wszędzie wybierali Jezusa, który jest Jedynym gwarantem naszego zbawienia.