Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. zwykła – 17.01.2016

Wprowadzenie:

Bóg nas wezwał, abyśmy dostąpili chwały Jezusa Chrystusa. On chce naszego dobra. Udziela nam swego Ducha, obdarza przeróżnymi talentami, daje nam na pomoc Matkę Bożą. Zachęta Maryi, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, jest skierowana również do nas. Także w naszym życiu mogą się dokonywać cuda. Wsłuchajmy się zatem w swoich sercach, co Bóg mówi do każdego nas.

Serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które pomogą pokrywać koszty budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd!
  2. Intencje związane z rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przeżywamy pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”, będziemy polecać w czasie sprawowanych Mszy Św. i nabożeństw w tym tygodniu.
  3. W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek od 17.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. *Również w czwartek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; przypada w tym dniu Dzień Babci, a w piątek: Dzień Dziadka. Doceńmy Ich trud i poświęcenie dla nas i naszych rodzin. Postarajmy się, chociaż drobnym gestem, wyrazić naszą wdzięczność, a zwłaszcza poprzez pamięć w modlitwie i ofiarowanie Komunii Św.
  4. Kończymy dzisiaj tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę (jeszcze jutro „kolęda” dodatkowa), pragniemy, jako Duszpasterze serdecznie podziękować za wszystkie spotkania, rozmowy, za Waszą życzliwość i troskę o naszą Wspólnotę Parafialną i świątynię, za otwarte serca i drzwi Waszych domów i mieszkań – naszą wdzięczność chcemy wrazić zapewnieniem o pamięci w modlitwie, o którą też Was prosimy; chcemy również modlitwą ogarnąć tych Parafian, którzy nie otworzyli przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane przez Was ofiary, które będą wsparciem naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego i naszej parafialnej inwestycji: budowy organów piszczałkowych w naszym kościele – jeszcze raz za wszystko szczere: „Bóg zapłać!” Liczymy także na odzew w związku z przekazywanymi podczas kolędy deklaracjami dotyczącymi noclegów dla młodych Pielgrzymów, którzy przybędą do nas na Światowe Dni Młodzieży. Wypełnione deklaracje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wracamy do zwyczajnych godzin odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie, czyli o godz.: 7.00 i 18.00.
  5. Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne na kolędowe spotkanie świąteczne w najbliższą sobotę, 23. stycznia – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 15.30 w kościele, a później spotkanie w sali dolnego kościoła – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  6. Szkoła Języków Obcych „Kakadu”, działająca w domu katolickim przy parafii NMP z Lourdes zaprasza parafian i wolontariuszy na konwersacje przygotowujące do spotkania z pielgrzymami podczas Światowych Dni Młodzieży. Kursy będą praktyczne, prowadzone w języku angielskim na poziomie podstawowym. Więcej informacji na ulotkach i plakatach w gablocie.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, zwłaszcza udającym się na ferie zimowe. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tym tygodniu, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Stągwie naszych serc podczas tej Uczty Weselnej, zostały napełnione radością i miłością Bożą, wypływającą ze Słowa i Pokarmu Zbawienia, którego nie zabrakło dla nikogo podczas tej Eucharystii. Zanieśmy tę radość i miłość wszędzie tam, gdzie w tym tygodniu będziemy, niech wszyscy zobaczą, że tylko w Bogu jest prawdziwa radość i wesele.