Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2016

Wprowadzenie:

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas chrztu w Jordanie, Bóg objawił ludziom, kim jest Jezus: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” – te słowa, które usłyszymy w Ewangelii, Bóg wypowiada nad każdym z nas. W czasie tej Eucharystii stańmy przed Bogiem jako Jego przybrane dzieci, dziękując: za nasz chrzest, za chrzest Polski 1050. lat temu, za Jego miłość względem każdego z nas.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd! Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA dzisiaj o godz. 18.00.
  2. W dniu, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby naprawdę byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne.
  3. W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 – zapraszamy! *Również w czwartek obchodzić będziemy XIX. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce – obchody w naszej archidiecezji w czasie wspólnej modlitwy w bazylice Ojców Franciszkanów o godz. 15.30. *W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Również w przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi na tacę będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy organów w naszej świątyni – za co już dzisiaj szczere: „Bóg zapłać!” *Jeszcze jedno zaproszenie na czwartek: w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej I. stopnia im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie, początek o godz. 18.30.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, niosąc błogosławieństwo Boże i dzielić się troską o całą Wspólnotę Parafialną – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Ze względu na kolędę nastąpiła zmiana odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.
  5. Krakowski Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza wszystkich na drugie spotkanie oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży pod hasłem: „Dla nas i całego świata”. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium w Łagiewnikach w sobotę, 16. stycznia. Rozpoczęcie o godz. 16.30, o 18.00 Eucharystia, a po Niej katecheza i modlitwa uwielbienia. Gościem specjalnym spotkania będzie Ks. Michał Olszewski SCJ.
  6. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne na kolędowe spotkanie świąteczne w sobotę, 23. stycznia – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 15.30 w kościele, a później spotkanie w sali dolnego kościoła – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  7. Jeszcze jedno zaproszenie od naszego chóru SALAWA na koncerty kolęd: dzisiaj u Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 8 – po Mszy Św. o godz. 9.00 i za tydzień w bazylice Św. Floriana koncert po Mszy Św. o godz. 15.15!
  8. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

 

Nakarmieni Słowem i Ciałem Zbawiciela, idźmy w naszą codzienność z radością, pokorą i łagodnością, jako umiłowane dzieci Boga.