Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Niedziela, 27.12.2015

Wprowadzenie

W niedzielę Świętej Rodziny zgromadziliśmy się tutaj, na tym świętym miejscu jako jedna rodzina Boża, by wychwalać naszego Ojca, który jest w niebie. Przedstawmy Panu wszystkie tajemnice radosne, bolesne i chwalebne naszych rodzin. Tak wiele niesiemy tych spraw: macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich. Wpatrujmy się w radość, pokój, ład rodziny nazaretańskiej, by z tego przykładu przenieść choć odrobinę pod swój dach.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  2. Czwartek, 31. grudnia – ostatni dzień roku. Uroczysta Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku o godz. 18.00.
  3. Piątek – pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2016 – oddajemy cześć Maryi: Świętej Bożej Rodzicielce. Jednocześnie, z woli Ojca Św., jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze Św., według porządku niedzielnego. Oczywiście z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  4. Przed nami dni eucharystyczne pierwszy: piątek i sobota miesiąca. *Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy wyjątkowo w sobotę, 02. stycznia od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjnie: Wieczór Jana Pawła II – z modlitwami i rozważaniem nauki naszego Świętego Rodaka – zapraszamy!
  5. W imieniu naszego parafialnego Chóru SALAWA już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w Uroczystość Trzech Króli o godz. 16.30.
  6. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę rozpoczniemy jutro. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół.
  7. Trwajmy w radości Bożego Narodzenia dzieląc się nią z bliskimi, przyjaciółmi, rodziną. Świętujących w tym tygodniu Jubilatów i Solenizantów – wśród nich Ks. Jana – obchodzącego dzisiaj imieniny – zapewniamy o życzliwości i modlitwie.

Idąc do domów, zabierzmy ze sobą nowonarodzonego Zbawiciela, niech On wprowadza pokój, radość i miłość w nasze małżeństwa i rodziny.