Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Adwentu – 20.12.2015.

Wprowadzenie:

W tym ostatnim tygodniu czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowanie świątecznych prezentów. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności, nie zapomnieli o najważniejszym: o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj, na tej Eucharystii: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach.        Serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: modlitwa Nowenną do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Msze Św. roratnie: do czwartku włącznie o godz. 7.00 oraz we wtorek o 18.00.
  3. Okazja do Sakramentu Pokuty: w poniedziałek, wtorek i środę – rano od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od 16.00 do 18.00. Natomiast w czwartek: od godz. 6.30 do 12.00. Od godz. 12.00 w czwartek kościół będzie zamknięty i przygotowywany do Uroczystości świątecznych.
  4. W czwartek: Wigilia Bożego Narodzenia; Msze Św. o godz.: 7.00 i 7.30, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
  5. Uroczystość Bożego Narodzenia w piątek – Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie o godz. 17.30. Oczywiście z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  6. Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie: „Kolędę” – w związku z rozpoczynającymi się w połowie stycznia feriami zimowymi – chcemy rozpocząć zaraz po Świętach: od 28. grudnia. Dokładny plan „kolędy” zostanie podany w najbliższym czasie!
  7. Polecamy, już świąteczne, wydania prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. Opłatki wigilijne, świece CARITAS na wigilijne stoły, parafialne kalendarze na przyszły rok – to wszystko na stoliku pod chórem. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone produkty spożywcze i chemiczne, które już zostały przekazane osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i świątecznych przygotowań (nie tylko zewnętrznych, ale i duchowych), a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie. Są wśród Solenizantów nasi duszpasterze: Ks. Adam Bandura CM i Ks. Jan Kaczmarek CM – polecamy Ich Waszej życzliwej pamięci i modlitwie.

 

Idźmy z Bożymi obietnicami i mocą błogosławieństwa Pańskiego, by nieść ludziom Jezusa Chrystusa, który do nas przychodzi. Bądźmy zwiastunami i świadkami Dobrej Nowiny, aby wszyscy ludzie – podobnie jak Maryja – przyjęli Jezusa jako Pana i Zbawcę.