Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Adwentu – 29.11.2015

Wprowadzenie:

Podczas adwentu – który dzisiaj rozpoczynamy – nasze myśli biegną do świąt Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że adwent przygotowuje nas do powtórnego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Choć ma to być radosne oczekiwanie wymaga od nas odważnego spojrzenia na swoje życie. Mamy dostrzec dokąd w nim zmierzamy i czy zawsze liczymy się z Bogiem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Zakończyliśmy w minionym tygodniu naszą modlitwę za Zmarłych polecanych w Wypominkach – „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy gorliwie podejmowali ją każdego dnia!
  3. Rozpoczynamy odprawianie tradycyjnych Mszy Św. roratnich: w dni powszednie o g. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  4. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w dolnym kościele. *W tym tygodniu również dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby móc w stanie łaski uświęcającej przeżywać okres Adwentu. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. Także w czwartek: spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *Piątek – już przedświąteczne odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z modlitwą młodzieży w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Również w piątek o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. Marcina Szelesta i dra Krzysztofa Urbaniaka. W programie utwory m.in. Nicolausa Bruhnsa (Brunsa) w 350. rocznicę urodzin kompozytora. Wstęp wolny. Także w piątek Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. *Sobota – po Mszy Św. porannej: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – chcemy modlić się i rozważać naukę naszego Świętego Rodaka – zapraszamy!
  5. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce: Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Katolików na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  6. „Bóg zapłać!”: za składane do kosza pod chórem upominki dla dzieci ze szkoły specjalnej, a także za złożone przed tygodniem ofiary (6100,-), na pokrywanie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele – bardzo dziękujemy!
  7. Aktualne są prośby w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży: o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w czasie tych dni, a także o zgłaszanie rodzin, które byłyby gotowe przyjąć do siebie młodych pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na spotkanie młodych z całego świata – kontakt w kancelarii parafialnej lub przez adres mailowy podany w ogłoszeniach (blsalawakrakowSDM@gmail.com) i na stronie internetowej parafii.
  8. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zwłaszcza nowe tytuły, które się pojawiły: „Posłaniec Serca Jezusowego” oraz dwumiesięcznik wydawany przez Księży Michalitów: „Któż jak Bóg”. Możemy również nabyć pod chórem: świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2016.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Spotkaliśmy się z Chrystusem na tej Eucharystii, a teraz idźmy do swoich domów i codziennych obowiązków, świadcząc o tym, że Jezus jest blisko i niebawem przybędzie. Niech w głoszeniu tej prawdy, umacnia nas Boże błogosławieństwo.