Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV. zwykła – 22.11.2015. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wprowadzenie:              Obchodzimy dzisiaj – w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Pan Jezus powiedział, że Jego królestwo nie jest z tego świata. To, czego pragniemy w głębi naszych serc, wypełni się w królestwie Chrystusa, którego przyjścia oczekujemy. Warto zadać sobie pytanie, jakim królem jest dla nas Jezus i czym jest dla nas Jego królestwo? „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą wsparciem przy pokrywaniu kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: uroczyste nieszpory ku czci Chrystusa Króla o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu, do środy włącznie: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – spotkanie formacyjne Liturgiczne Służby Ołtarza: lektorów, ministrantów i kandydatów w sali dolnego kościoła o godz. 16.30. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek, 27.11. Święto NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika: kolejna rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą Św. Katarzynie Laboure, jest to patronalne święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Msze Św. z poświęceniem i nałożeniem Cudownego Medalika o godz.: 7.00 i 18.00. *Sobota – liturgiczne wspomnienie Św. Katarzyny Laboure, Siostry Miłosierdzia, której Niepokalana objawiła Cudowny Medalik.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy szczególny czas w Kościele: Adwent dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zapraszamy na rekolekcje wprowadzające w okres Adwentu, rozpoczną się one w piątek o godz. 18.00, a kolejne spotkania: w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o 12.00, nauki rekolekcyjne wygłosi O. Leon Knabit OSB z klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu.
  5. „Bóg zapłać!”: za składane do kosza pod chórem upominki dla dzieci ze szkoły specjalnej, a także za dzisiejsze ofiary – przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele – bardzo dziękujemy!
  6. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży dwie wielkie prośby: o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w czasie tych dni, a także o zgłaszanie rodzin, które byłyby gotowe przyjąć do siebie młodych pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na spotkanie młodych z całego świata – kontakt w kancelarii parafialnej lub przez adres mailowy podany w ogłoszeniach (blsalawakrakowSDM@gmail.com) i na stronie internetowej parafii.
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2016.
  8. W najbliższą środę od godz. 11.00 przed naszym kościołem zatrzyma się ambulans diagnostyczny w którym można będzie skorzystać z badań pod kątem wykrycia osteoporozy – szczególny na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Prośmy, Chrystusa Króla i Pana Wszechświata o Jego błogosławieństwo, które niech wspiera nasze poczynania i starania w budowaniu Bożego Królestwa na ziemi.