Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. zwykła – 15.11.2015

Wprowadzenie:

Dzisiaj usłyszymy o powtórnym przyjściu Chrystusa „z wielką mocą i chwałą”. Czy przeraża nas myśl o zbliżającym się nieuchronnie końcu świata? Wypełnianie wezwania: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” może nam pomóc w oczekiwaniu na ten moment w pokoju i bez lęku.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe z modlitwami za Zmarłych ze Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 17.30. Także dzisiaj przed kościołami w całej Polsce przeprowadzana jest kwesta na rzecz Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w naszym mieście – „Bóg zapłać!” za każdy gest dobrego serca!
  2. W tym tygodniu: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *Środa – o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele spotkanie modlitewne. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym uwielbieniu, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Św. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, kończąc rok liturgiczny, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Również za tydzień: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci pragnących przystąpić do I. Komunii Św. w naszym kościele – o godz. 16.30 w dolnym kościele.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy organów w naszym kościele.
  6. Młodzieży gimnazjalnej z klas II. i III. przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne przed Sakramentem Bierzmowania.
  7. W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 34, z ul. Urzędniczej 65, serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę, 21. listopada w godzinach: 10.30 – 13.30.
  8. Zbliża się dzień Św. Mikołaja – dzień radości, zwłaszcza dla dzieci, chcielibyśmy też sprawić radość dzieciom z naszej szkoły po sąsiedzku, do której uczęszczają dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnością; dlatego zwracamy się z prośbą o drobne upominki, które sprawiłyby im radość – maskotki, słodycze, przybory szkolne. Pod chórem będzie wystawiony kosz do którego można będzie składać podarunki dla dzieci – z gór wielkie: „Bóg zapłać!”
  9. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Możemy również nabyć pod chórem nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok 2016.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Otwórzmy nasze serca na moc błogosławieństwa Bożego, które ma moc oświetlić wszystkie nasze mroki codziennego życia.