Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXII. zwykła – 08.11.2015

Wprowadzenie:

Niedziela to dzień spotkania z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko \”bycie na mszy\”, ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie będziemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem i opiekę nad każdym z nas.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest Syrii. W trwającej tam wojnie domowej cierpią wszyscy Syryjczycy, w sposób szczególny chrześcijanie. Chcemy ofiarować im naszą modlitwę, nasz czas, ale również wspomóc ich materialnie poprzez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na które przeznaczone są ofiary zbierane do puszek przed kościołami w całej Polsce. W tym dramacie wojny i prześladowania syryjscy chrześcijanie oczekują również naszej pomocy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo różańcowe z modlitwami za Zmarłych w tych Wspólnot o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 17.30. Kartki z imionami naszych Zmarłych na Wypominki można jeszcze składać w zakrystii lub pod chórem.
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto obchodzone w rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, jednej z Bazylik papieskich. *Środa, 11.11. – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Przypada w tym dniu nasze Narodowe Święto Niepodległości – w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny będziemy modlić się w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy serdecznie! Również w środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W sobotę w naszym kościele dzień skupienia Stowarzyszenia Cudownego Medalika z całej Archidiecezji Krakowskiej – początek o godz. 10.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 15. listopada, trzecia ogólnopolska składka na rzecz Światowych Dni Młodzieży, które za rok odbędą się w naszym mieście.
  5. Młodzieży gimnazjalnej z klas I. i III. przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne przed Sakramentem Bierzmowania.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Możemy również nabyć pod chórem nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2016.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idźmy z Bożym błogosławieństwem i nie zapominajmy, że Bogu można naprawdę zaufać, bo On nigdy nikogo nie opuszcza.