Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXI. zwykła – 01.11.2015. – Uroczystość Wszystkich Świętych

Wprowadzenie:

W radosną Uroczystość Wszystkich Świętych gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Właśnie poprzez tę eucharystyczną ofiarę pragniemy jak najpełniej zjednoczyć się z nimi i wspólnie wychwalać Dobrego Boga za cuda, jakich dokonał w ich życiu oraz za to, że nas wszystkich powołał do udziału w swojej świętości.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe z modlitwami za naszych Zmarłych o godz. 17.30.
  2. Jutro: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.; 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa, 04.11. – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa – Patrona od Chrztu Św. naszego Wielkiego Rodaka: Św. Jana Pawła II, zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Również w środę – modlitewne spotkanie (otwarte dla wszystkich) Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w dolnym kościele. *Przed nami Dni Eucharystyczne: okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek, piątek i sobotę, rano od godz.: 6.30 do 7.00, po południu od 17.00 do 18.00. *W pierwszy czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – w czwartek o godz. 18.00. Także w czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Kręgów Biblijnych. *W pierwszy piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. Także w pierwszy piątek: zaraz po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. *W sobotę: po Mszy Św. porannej Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; po Mszy Św. o godz. 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania słów naszego Świętego Rodaka.
  4. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o g. 16.30. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VII. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wspierając modlitwami i ofiarami naszych siostry i braci z Kościoła prześladowanego w Syrii.
  5. W dniach od 1. do 8. listopada możemy zyskać odpust zupełny za Zmarłych. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków zyskania odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa według intencji Ojca Świętego i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  6. Zachęcamy do modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. W listopadzie – w dni powszednie nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30. Msze Św. za Zmarłych polecanych w Wypominkach: 01. listopada o godz. 12.00; 02. listopada o godz. 18.00 i na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych w niedzielę, 08.11. o godz. 12.00. – zapraszamy. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i pod chórem.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem i Bożymi obietnicami oraz przykładem świętych, idźmy odpowiedzieć życiem na Boże wezwanie do świętości.