Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX. zwykła – 25.10.2015

Wprowadzenie:

Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą szarą codzienność w jutrzenkę życia. Wierzymy, że dzięki ingerencji Ducha Świętego, podczas tej Eucharystii sam Chrystus nakarmi nas swoim Ciałem i Krwią, ale również, że przemieni nasze zaślepione przez grzech serca, które pragną tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii doświadczyć miłości Boga.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – zapraszamy szczególnie wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  2. Jeszcze w tym tygodniu, do soboty włącznie: nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorek i czwartek, różaniec dla młodzieży, z udziałem wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30!
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Środa, 28.10. – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek,30.10. – jako ostatni w miesiącu: tradycyjne nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, adoracja relikwii, połączone z różańcem o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę: Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Św. w naszym kościele, jak zwykle w niedziele (nie będzie Mszy Św. o godz. 11.00 w dolnym kościele), o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach, postarajmy się uczestniczyć w Eucharystii w kościele, aby ją przeżyć w skupieniu i jak najowocniej.
  5. W dniach od 1. do 8. listopada możemy zyskać odpust zupełny za Zmarłych. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty – spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszami Św. rano i wieczorem; stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków zyskania odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa według intencji Ojca Świętego i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  6. Kartki z imionami Zmarłych na wypominki listopadowe – można składać w zakrystii lub pod chórem. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy modlić się w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. Pod chórem są również dostępne nasze parafialne kalendarze na następny rok.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, abyśmy oczyma wiary patrzyli na to wszystko, co będzie udziałem nas i naszych najbliższych w rozpoczętym tygodniu.