Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX. zwykła – 18.10.2015

Wprowadzenie:     Gromadzimy się w Święty Dzień przy ołtarzu Pana, aby złożyć razem z Nim dobremu Bogu Eucharystyczną Ofiarę Jego Umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień intensywnej modlitwy w intencji Misji: prośmy Boga, aby wspierał trud i poświęcenie tylu misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą orędzie zbawienia współczesnemu światu na wszystkich kontynentach. Módlmy się również o nowe i święte powołania misyjne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy organów w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.30. Msza Św. za Chórzystów i Ich Rodziny z okazji kolejnej rocznicy powstania naszego Parafialnego Chóru „Salawa” o godz. 16.30.
  2. Nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży, z udziałem wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30!
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – Uroczystość: Św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – po raz drugi obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie Św. Papieża Jana Pawła II, zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Również w czwartek wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek spotkanie wszystkich należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *Piątek – spotkanie i Msza Św. Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00.
  4. W niedzielę, 25. października będziemy gościć przedstawicieli III. zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangeliarze na 2016 r. To książeczki w formie modlitewnika z tekstami ewangelii na każdy dzień roku. Mamy nadzieje, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelie i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy. Również w przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla Dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców – o g. 16.30 w dolnym kościele.
  5. Dzisiaj z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego przed wszystkimi kościołami przeprowadzana jest kwesta na dzieła misyjne w Kościele i naszym Zgromadzeniu – za każdy dar serca serdeczne: „Bóg zapłać!”
  6. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy się modlić w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Bóg umocni nas błogosławieństwem, abyśmy życiem świadczyli, że jesteśmy misjonarzami Jego Syna.