Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVIII. zwykła – 11.10.2015. – XV. Dzień Papieski

Wprowadzenie:

Przeżywamy dzisiaj ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski, który ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Przypada on zawsze w niedzielę poprzedzają 16. października, dzień rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Następcę św. Piotra. W Dniu Papieskim podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych zbierane są datki na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest nazywana „żywym pomnikiem Jana Pawła II”. Dzieło to wspiera poprzez stypendia ok. 2500 młodych ludzi z całej Polski, głównie z rodzin wielodzietnych.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30; zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30 – zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do tych modlitewnych wspólnot.
  2. Nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży, z udziałem wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy serdecznie!
  3. „Bóg zapłać!” za okazane, w minionym tygodniu, wsparcie działalności dobroczynnej Stowarzyszenia Miłosierdzia, przez złożone ofiary i dary w postaci produktów żywnościowych i chemicznych. Za tydzień, z racji Niedzieli Misyjnej przed kościołami w Polsce kwesta do puszek na cele misyjne Kościoła i naszego Zgromadzenia, natomiast ofiary, które zechcecie złożyć na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów montażu organów w naszym kościele.
  4. W nowym tygodniu: *Środa – z okazji Dnia Edukacji Narodowej będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. Również w środę: Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! *Piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; przypada w tym dniu 37. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II, będziemy dziękować Bogu za posługę Papieża – Polaka i modlić się o potrzebne łaski za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
  5. W przyszłą niedzielę Msza Św. w intencji Chórzystów i Ich Rodzin z okazji kolejnej rocznicy powstania naszego Parafialnego Chóru „Salawa” o godz. 16.30.
  6. Spotkania dla gimnazjalistów w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania: klasa I. – poniedziałek, godz. 19.30; klasa II. – środa, godz. 19.00.
  7. Jak zawsze gorąco polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo da nam wewnętrzną pewność, że Jezus jest zawsze z nami.