Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII. zwykła – 04.10.2015

Wprowadzenie:

Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem. Prawdziwe zjednoczenie z Jezusem i z Jego Ciałem Mistycznym dokonuje się na każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży, z udziałem przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o g. 19.30 – znajdźmy chwilę czasu na tę modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej!
  3. Mamy od dzisiaj i przez cały tydzień, okazję wesprzeć działalność dobroczynną Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Parafii, składając ofiary do puszek a do wystawionego kosza: produkty żywnościowe lub chemiczne, które będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących i ubogich w naszej Wspólnocie – za każdy dar serca: szczere „Bóg zapłać!”
  4. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. *Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej; również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! *Piątek – Święto Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  5. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30 – jeszcze raz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do włączenia się do tej Wspólnoty, która na co dzień stara się realizować wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej. Także za tydzień – jak słyszeliśmy w Liście Episkopatu – Dzień Papieski, zwyczajem lat poprzednich w całej Polsce przeprowadzona będzie kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  6. W najbliższą sobotę, 10.10.: pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w ramach Dnia Skupienia Apostolatu MARGARETKA – zainteresowanych prosimy o kontakt i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
  7. Jak zawsze gorąco polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – dzisiaj czczącym Św. Franciszka z Asyżu, między innymi: Papieżowi Franciszkowi i naszemu kardynałowi seniorowi Franciszkowi Macharskiemu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na trud budowania jedności w rodzinach, Kościele, społeczeństwie przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga.