Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVI. zwykła – Uroczystość Św. Wincentego a Paulo – 27.09.2015

Wprowadzenie:

Dzisiaj Zgromadzenie Księży Misjonarzy wraz z całą Rodziną Wincentyńską obchodzi Uroczystość Św. Wincentego a Paulo – Założyciela naszego Zgromadzenia i Sióstr Miłosierdzia, Patrona wszystkich dzieł miłosierdzia chrześcijańskiego w Kościele. Za Jego wstawiennictwem prosimy o ducha autentycznej miłości Boga i bliźniego wyrażanej w postawie i konkretnych uczynkach.

Naszą modlitwą towarzyszymy Papieżowi Franciszkowi i wszystkim rodzinom, z którymi spotyka się na zakończenie pielgrzymki na Kubę i do Stanów Zjednoczonych, prosząc o błogosławione owoce tego spotkania i całej podróży apostolskiej.

Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za nową błogosławioną: Siostrę Klarę Ludwikę Szczęsną, której beatyfikacja odbyła się w sanktuarium Św. Jana Pawła II.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – śpiewem psalmów będziemy modlić się w intencji całej Rodziny Wincentyńskiej – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika – patrona katedry wawelskiej. *Wtorek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; okazja do Sakramentu Pokuty od godz.: 6.30 do 7.00 i 16.30 do 18.00. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00 – zapraszamy. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. Również w czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc październik: w dni powszedni o godz. 18.30 w niedziele o 17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy; dzieci szczególnie we wtorki i czwartki; nabożeństwa różańcowe dla młodzieży w czwartki o godz. 19.30, w ten czwartek chcemy spotkać się z młodzieżą gimnazjalną (klasy: I, II i III), rozpoczynając kolejny rok przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. *W piątek – nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św.: porannej i wieczornej. Z racji pierwszego piątku odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota: nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej; natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II, z rozważaniem nauki i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Papieża – serdecznie zapraszamy!
  3. W tym tygodniu spotkania: *Z okazji pierwszego czwartku – spotkanie wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w salce ministranckiej o godz. 17.00 – obecność zainteresowanych bardzo wskazana! *Jeszcze raz prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby Ich pociechy przestąpiły do Pierwszej Komunii Św. w naszym kościele.
  4. W najbliższą sobotę, 03.10.: VI. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca – rozpoczęcie w sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 9.30.   à    verte
  5. Organizujemy w naszej Wspólnocie wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w ramach Dnia Skupienia Apostolatu MARGARETKA w sobotę, 10. października – zainteresowanych prosimy o kontakt i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Jeszcze zaproszenie na pielgrzymkę z Parafii NMP z Lourdes – do Sanktuariów: Wąwolnica – Jabłeczna – Kodeń – Kostomłoty – Pratulin – Św. Krzyż w sobotę i niedzielę 3. i 4. października. Zapisy we wtorek od godz.: 17.00 do 18.00 w parafii NMP z Lourdes przy ul. J. Lea.
  7. Jak zawsze gorąco polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono będzie dla nas wsparciem i umocnieniem do czynienia miłosierdzia na wzór Św. Wincentego a Paulo!