Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXV. zwykła – 20.09.2015

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego.

„Bóg zapłać!” za Wasze dzisiejsze ofiary na tacę, które będą przeznaczone na nasze organy piszczałkowe – poświęcone przed tygodniem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy: będziemy modlić się w intencji Rodzin, z okazji VIII. Światowego Spotkania Rodzin, które będzie odbywać się w Filadelfii w dniach od 22. do 27. września.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. *Środa – wspomnienie Św. Ojca Pio; również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy. *W piątek – dzień modlitwy i skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: o godz. 17.30 – różaniec o 18.00 – Msza Św. Także w piątek, jako ostatni w miesiącu: Msza Św. i nabożeństwo o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, z adoracją Jego relikwii o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!
  3. Od dzisiaj wznawiamy odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi – w każdą niedziele o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła!
  4. W tym tygodniu spotkania: *Zapraszamy gorąco chłopców z klas drugich – już z klas drugich! – i starszych do służby przy ołtarzu, spotkanie dla kandydatów do grona ministrantów we wtorek o godz. 17.00 w salce ministranckiej. *Zapraszamy także na spotkanie Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby Ich pociechy przestąpiły do Pierwszej Komunii Św. w naszym kościele – spotkanie w środę o godz. 19.30 w sali dolnego kościoła. *Również w tym tygodniu Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji – w piątek o godz. 18.00.
  5. Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić na VI. Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę, 03. października – rozpoczęcie w sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 9.30.
  6. Wznowiła działalność nasza biblioteka parafialna – dyżury w każdy poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast we wtorki, środy i czwartki można korzystać z salek sportowych w godz. od 16.00 do 18.00 – zapraszamy!
  7. Nasza parafialna pielgrzymka do Tuchowa, Tropia i Starego Sącza wyruszy w najbliższą sobotę, 26. 09., o godz. 7.00, sprzed kościoła. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Dzisiaj, w Niedzielę Środków Społecznego Przekazu szczególnie serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.
  9. Dzisiaj na Mszy Św. usłyszeliśmy grę na antycznym instrumencie sprzed 3. tysięcy lat: DUDUKU ORMIAŃSKIM. Grał na nim pan Kamil Radzimowski – jedyny artysta w Polsce grający na tym instrumencie. Po Mszy Św. można posłuchać jeszcze kilku utworów i nabyć płytę CD przed kościołem.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono będzie dla nas wsparciem i umocnieniem w zbliżającym się tygodniu.