Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. zwykła – 13.09.2015. – Odpust Parafialny

Wprowadzenie:

    Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację, której dokonał nasz niezapomniany Papież: Św. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu, za Jej przykład wiary, nadziei i miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. uwielbiajmy Boga, składajmy nasze dziękczynienie i prośmy, przez wstawiennictwo naszej Patronki o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła, szczególnie naszego Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego i pierwszego proboszcza.

     Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Bartosza Pikula CM, z naszego Zgromadzenia, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy: będziemy modlić się w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej z okazji Odpustu!
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – adoracja relikwii Krzyża po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.*Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy. *Piątek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży – zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, kiedy chcemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży za wstawiennictwem Ich Patrona.
  3. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi – w każdą niedziele o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła – serdecznie zapraszamy! Już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów w naszym kościele.
  4. Od poniedziałku wznawia działalność nasza biblioteka parafialna – dyżury w każdy poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast we wtorki, środy i czwartki można korzystać z salek sportowych w godz. od 16.00 do 18.00 – zapraszamy!
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Tuchowa, Tropia i Starego Sącza – wyjazd w sobotę, 26. września o godz. 7.00, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Niech lektura prasy katolickiej pozwoli nam pogłębiać naszą wiarę i poznawać naukę Kościoła – zachęcamy do lektury!
  7. Życzymy dobrej niedzieli: radosnego świętowania Odpustu i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu je przyjmijmy!