Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIII. zwykła – 06.09.2015.

Wprowadzenie:

Pan Jezus podobnie jak dwa tysiące lat temu, również i dzisiaj staje pośród nas i uzdrawia. Czy przychodząc na Mszę św., wierzymy w Jego obecność i uzdrawiającą moc? Głuchoniemego – z dzisiejszej Ewangelii – do Jezusa przyprowadzili inni ludzie i prosili za nim. Przynieśmy i my do Boga w naszych modlitwach chorych, cierpiących i samotnych, których nosimy w naszych sercach. Mówmy z ufnością Panu Jezusowi o tych osobach.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy: będziemy modlić się w intencji Rodzin!
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek, 08.09. – Święto Narodzenia NMP – zwane również MB Siewnej – w tym dniu święci się ziarno przeznaczone do siewu. *W środę – przypada wspomnienie Bł. Anieli Salawy, Patronki naszego kościoła – po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 modlitwy za wstawiennictwem Bł. Anieli i adoracja Jej Relikwii. Główną Uroczystość Odpustową przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę: Suma odpustowa o godz. 12.00 w intencji Parafian, Dobrodziejów i wszystkich modlących się w naszym kościele – bardzo serdecznie zapraszamy! Także w środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła.
  3. Jako nasze przygotowanie do Odpustu odprawimy Triduum w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę Św. o 18.00. W czwartek wspólnej modlitwie będą przewodniczyć: ministranci, lektorzy i Wspólnota Odnowy w Duchu Św., w piątek – Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej oraz Chór SALAWA, a w sobotę: zmiana tajemnic różańcowych o 17.00, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Odpustem w czwartek, piątek i sobotę od godz.: 17.00 do 18.00.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Tuchowa, Tropia i Starego Sącza – wyjazd w sobotę, 26. września o godz. 7.00, koszt: 40 zł., zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Boże błogosławieństwo jest dla nas drogowskazem na drodze do domu Ojca. Niech ono wyznacza kierunek zbawienia w codziennym naszym zabieganym życiu.