Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XX. zwykła – 16.08.2015

Wprowadzenie:

Eucharystia oznacza dziękczynienie. Jest to dobry czas, żeby podziękować Bogu za kolejny dzień naszego życia, za miniony tydzień, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, a także za wydarzenia, których może nie rozumiemy i są dla nas trudne. Przede wszystkim dziękujmy za bliską obecność Boga w naszym życiu i Jego obietnicę: „Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie dzisiaj złożyć na tacę, a które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o g. 17.30 – śpiewem psalmów będziemy się modlić w intencji rolników i o dobre zbiory.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto Św. Jacka, kapłana – patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o bliskich nam Solenizantach: Ks. Jacku Hareńczyku CM, który wiele lat pracował w naszej Wspólnocie; Ks. Jacku Kuzielu CM – proboszczu naszej macierzystej parafii MB z Lourdes i Ks. Jacku Piotrowskim CM, który swego czasu duszpasterzował wśród nas. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! Wspominamy w liturgii w czwartek: Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. *Piątek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża. *A w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  3. „Bóg zapłać!” za złożone dzisiaj ofiary, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Serdeczne: „Bóg zapłać!” dla osób (szkoda, że tylko kilku) które, podjęły czuwanie modlitewne w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ramach trwającej tam Wieczystej Adoracji, czuwając w nocy z piątku na sobotę.
  5. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Umocnieni Bożą Mądrością i pokrzepieni Ciałem Zbawiciela przyjmijmy też Jego błogosławieństwo.