Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIX. zwykła – 09.08.2015

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Chrystusa, naszego Lekarza duszy i ciała, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Jego Ciałem, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu. Przychodzimy, aby czerpać jak najwięcej potrzebnych nadprzyrodzonych łask i darów. Otrzymane dobra od Boga, nie pozostają tylko przy osobie, która jest najbliżej tych dóbr, bo Eucharystia jest Darem nie tylko dla nas, ale również dla tych, którzy o niej tak często zapominają i ją lekceważą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy się modlić w intencji Pielgrzymów z naszej Archidiecezji zdążających na Jasną Górę. Dzisiaj także zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. *We wtorek – wspominamy w liturgii Św. Klarę, dziewicę. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także w czwartek przypada Święto NMP Kalwaryjskiej. Również w czwartek przypada 24. rocznica beatyfikacji naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, której dokonał na Rynku krakowskim Św. Jan Paweł II – zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy w tym szczególnym dla nas dniu w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *Piątek – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. *W sobotę, 15.08.: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze Św., z obrzędem poświęcenia bukietów i wianków z ziół i kwiatów, według niedzielnego porządku, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; o 17.30 – nabożeństwo maryjne.
  3. Już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary na tacę, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy do podjęcia wieczystej adoracji, którą codziennie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia prowadzą poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Nasza Wspólnota Parafialna włączy się trwając na nocnej Adoracji z 14. na 15. sierpnia; z piątku na sobotę (od godz. 21.00 do 6.00). Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich – chętni mogą się zapisywać w zakrystii, abyśmy razem mogli udać się do Sanktuarium Miłosierdzia i trwać na modlitwie!
  5. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Umocnieni Chlebem z nieba, który daje życie wieczne, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech nas umacnia w wierze, w każdym dniu zbliżającego się tygodnia.