Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVIII. zwykła – 02.08.2015

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Kościoła, aby sprawować Ucztę Miłości. Nikt i nic nas nie może „odłączyć od miłości Chrystusowej”, bo tylko ona potrafi pokonać zło i śmierć. Ta Miłość zwyciężyła na Krzyżu w piątkowe popołudnie na Golgocie. Chrześcijanin, który podczas Eucharystii posila się Ciałem Pańskim i Jego słowem, nosi w sobie nie tylko zadatek życia wiecznego ale ma w sobie Bożą moc i siłę, która pozwala mu skutecznie walczyć z grzechem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Również dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”warunki zyskania odpustu: *sakramentalna spowiedź, *Komunia Św., *modlitwa w intencjach Ojca Św., *wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana. *Przed nami Dnie Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty: rano od 6.30 do 7.00; po południu od godz. 17.00 do 18.00. W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także w czwartek przypada Święto Przemieniania Pańskiego; o godz. 18.00 w czwartek – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. Wyruszy w tym dniu XXXV. Piesza Pielgrzymka Krakowska – rozpocznie ją Msza Św. na Wawelu o godz. 7.00. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – Św. Wincentego a Paulo – z parafii MB z Lourdes. Zachęcamy do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Ojczyźnie, Kościołowi i całemu światu. *Piątek – nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *A w sobotę: wspomnienie Św. Dominika, kapłana.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  5. Od momentu odejścia Jana Pawła II do domu Ojca w łagiewnickim Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa o Miłosierdzie dla nas i świata całego. Podejmują ją codziennie poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Również nasza Wspólnota Parafialna ma zaszczyt w niej uczestniczyć trwając na nocnej Adoracji z 14. na 15. sierpnia; z piątku na sobotę (od godz. 21.00 do 6.00). Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich – chętni mogą się zapisywać w zakrystii, abyśmy razem mogli udać się do Sanktuarium Miłosierdzia i trwać na modlitwie!
  6. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Błogosławieństwo Boga niech będzie dla nas duchowym wsparciem na najbliższe dni w walce z grzechem i słabością.