Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII. zwykła – 26.07.2015

Wprowadzenie:

Podczas każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudownego rozmnożenia chleba, który dokonuje się mocą Ducha Świętego. Przychodzimy także dziś do ołtarza, aby karmić się manną z nieba, która ma moc i daje siłę w ziemskim pielgrzymowaniu. Wspominając dzisiaj Świętych Joachima i Annę, Rodziców NMP, ogarniamy naszą modlitwą wszystkie rodziny – którym patronują Święci Joachima i Anna oraz wszystkich Solenizantów i Solenizantki.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii.
  2. W nowym tygodniu: *W środę – wspomnienie Św. Marty. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! *Piątek – wspominamy w liturgii Św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Także w piątek – ostatni w miesiącu – tradycyjne nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, z uczczeniem Jego Relikwii, rozpocznie się o godz. 18.00. *A w sobotę: wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Również w sobotę – pierwszą miesiąca – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauczania naszego Świętego Rodaka. Także w sobotę przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – w modlitwie będziemy pamiętać o wszystkich, którzy oddali życie z wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. *W przyszłą niedzielę 02.08. będziemy mogli zyskać tradycyjny odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”; warunki zyskania odpustu: *sakramentalna spowiedź (nie musi być przeżywana w dniu zyskiwania odpustu), *Komunia Św., *modlitwa w intencjach Ojca Św., *wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  3. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcieliście złożyć przed tygodniem na tacę (6800,-), a które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów w naszym kościele.
  4. Polecamy i zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech przyjęcie Ciała Chrystusa pokrzepi nasze serca i umysły w budowaniu prawdziwej wspólnoty z naszymi siostrami i braćmi, a Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy niech nas w tym umacnia.