Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIV. zwykła – 05.07.2015

Wprowadzenie:

Pojawiające się wątpliwości są niejako wpisane w drogę wiary każdego z nas. Od nas jednak zależy, jak je wykorzystamy. Czy skłonią nas do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące nas pytania, do pogłębiania swojej wiary, czy też z zamkniętym sercem i lekceważeniem będziemy powątpiewać o Bogu, tak jak to czynili mieszkańcy rodzinnego miasta Jezusa. Choć czasem trudno wierzyć, kiedy wiara powszednieje tak bardzo, że zanika w naszym życiu relacja z żywym i obecnym Jezusem, powiedzmy dzisiaj Bogu z wewnętrznym zaangażowaniem: „Wierzę”.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów!
  2. W nowym tygodniu: *w środę – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! *W sobotę – Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy. Jest On również patronem Papieża Seniora: Benedykta XVI – którego będziemy polecać w naszych modlitwach Dobremu Bogu. Również w sobotę zatrzyma się przy naszym kościele XXXII. Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę; Pielgrzymi spodziewani są około godz. 15.00 – gdyby ktoś chciał i mógł pomóc wesprzeć Pielgrzymów np.: napojami czy jakimś ciastem – z wdzięcznością przyjmiemy takie wsparcie i z góry: „Bóg zapłać!”
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 25. lipca – sobota (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Polecamy – na wakacyjny czas – prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego wypoczynku – nie zapominajcie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Św. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Niech Jego błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem w codziennym trwaniu przy Zbawicielu i w drodze do nieba.