Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII. zwykła – 28.06.2015

Wprowadzenie:    Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynkowi, wyjazdom do ciekawych miejsc, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychwstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia? Aby pójść za Jezusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30!
  2. W nowym tygodniu: *Jeszcze w poniedziałek i wtorek po Mszy Św. wieczornej: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy serdecznie! *W poniedziałek, 29.06. – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Naszą modlitwą ogarniamy w tym dniu Następcę Św. Piotra naszego Papieża Franciszka. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotów pobożności pobłogosławionych przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, modlitwa w intencji Ojca Św., oddalenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. *Przed nami Dni Eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek i sobota. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od 6.30 do 7.00, po południu od godz. 17.00 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów naszego kościoła oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek – nabożeństwa do Serca Pana Jezusa: po Mszy Św. porannej i wieczornej. *W sobotę, pierwszą w miesiącu – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – z rozważaniem nauki i modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy.
  3. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 25. lipca – sobota (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Miło nam przekazać informację, że w lipcu grupa dziewcząt ze Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, dzięki wsparciu parafii, wyjeżdża na wakacyjne rekolekcje w Piwnicznej i Limanowej – polecamy je Waszej pamięci i modlitwie. A od jutra kilku ministrantów i lektorów wraz z Księdzem Opiekunem będzie uczestniczyło w ogólnopolskim spotkaniu Służby Liturgicznej Ołtarza w ramach organizowanego przez nasze Zgromadzenie „Pucharu Księdza Wizytatora” w niedalekich Piekarach.
  5. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone przed tygodniem na tacę (7500,-), które pomogą pokryć koszty budowy organów w naszym kościele – dziękujemy za zrozumienie i życzliwość!
  6. Siostry Dominikanki z ul. Mikołajskiej 21 zapraszają jutro w godz. od 8.00 do 10.00 na badania osoby chore na cukrzycę – szczegóły na ogłoszeniu umieszczonym w gablotce.
  7. Polecamy – na wakacyjny czas – prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – zawsze w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na nowy tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech będzie drogowskazem na wakacyjnych szlakach naszego życia.