Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII. zwykła – 21.06.2015

Wprowadzenie:        Szalejąca burza, podejmowany wysiłek, żeby nie utonąć, wołanie do Boga: „Nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?”. A Bóg milczy, śpi w tyle łodzi. Czyż nie przeżywamy w naszym życiu tego, co doświadczyli uczniowie podczas burzy na jeziorze? Pan Jezus był tak blisko nich, a oni się bali, nie ufali. A Bóg, choć nie od razu ratuje nas z trudnej sytuacji, jest stale przy nas. I pyta nas: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?”.

Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie dzisiaj złożyć na tacę, a które będą przeznaczone na pokrycie kosztów sprowadzenia i montażu organów w naszym kościele.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30!
  2. W nowym tygodniu: *Codziennie, po Mszy Św. wieczornej: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy serdecznie! *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W środę, 24.06. – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w naszych modlitwach będziemy polecać Solenizantów: budowniczego i pierwszego proboszcza naszej Parafii – Ks. Jana Kowalika CM (prosząc szczególnie o łaskę zdrowia) i Ks. Jana Tworzydło CM – Msza Św. w intencji Solenizantów o godz. 18.00. Także w środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Chętni będą mogli skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą. Również w środę w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Karola Niezgody o godz. 19.15. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Czwartek to również comiesięczny dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy do modlitwy różańcowej i na Mszę Św. o godz. 18.00. Także w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek, jako ostatni w miesiącu, tradycyjnie Msza Św. i nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, z adoracją relikwii Świętego Papieża – o godz. 18.00. Również w piątek spotkanie i Msza Św. Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. *W sobotę, 27.06. – liturgiczne wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Również w sobotę: już trzecie spotkanie osób, które uczestniczyły w minionych latach w rekolekcjach Oazowych w misjonarskich ośrodkach: Zakopane – Olcza, Odporyszów, Orawka i innych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy bardzo serdecznie!
  3. Jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które pomogą pokryć koszty budowy organów w naszym kościele – dziękujemy za zrozumienie i życzliwość!
  4. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele, szczególnie najnowsze numery ciekawych pism: „Miłujcie się!” oraz dominikański „List”.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich: Ks. Augustynowi, obchodzącemu dzisiaj rocznicę święceń kapłańskich i Księżom Janom: Kowalikowi i Tworzydle, z okazji imienin – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo ożywi naszą wiarę, że Bóg w Trójcy Osób jest zawsze z nami w łodzi naszego życia.